Saints

Forum o gildi Saints


#1 2011-07-29 03:18:47

czapla

Administrator

Zarejestrowany: 2011-07-29
Posty: 17
Punktów :   

warior poradnik

Poradnik nie jest mojego autorstwa.


1.Zalety i Wady Warriora:

+ największy DMG z ataków niemagicznych;
+ na wyższym lvlu ma praktycznie 100% szansy na Down!
+ dużo Defa;
+ dużo punktów życia;
+ świetnie nadaje się do Party Dungeon jak i Solo Dungeon;
+ bronie dla tej klasy są tanie (w porównaniu do innych klas);

- set, którego używa jest drogi dla przeciętnego gracza;
- mało MP co może przeszkadzać na niskim levelu (1-30);
- długi czas wykonywania większości skilli

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

2. Daikatana czy Great Sword ?

Według wielu różnica między daikataną i great swordem to tylko 2 ataku i 4 hit rate. Takie stwierdzenie jest mylne, a to dlatego, że idąc w daikatany potrzeba dodatkowych pkt. dex (idąc w dex zyskujemy def rate, ale tracimy atak). Daikatany są rzadziej używane więc są stosunkowo tańsze od GS'ów. Ogólnie daikatany lepiej spisują się w expie, ale za to są gorsze pod względem DMG.

Podsumowując:
Daikatana (PvE)
Great Sword (PvE, PvP)

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

3. Co zrobić aby mój warrior zadawał pokaźny DMG ?

Wielu nowych zadaje sobie to pytanie. Najważniejsze jest inwestowanie w Critical Damage czyli po prostu krytyk (dzięki niemu zadamy największy DMG) - było to już sprawdzane 1000x i po prostu warrior największy DMG zada kiedy idzie pod krytyk. Oczywiście sam krytyk to głupota bo i tak nie zawsze uderzymy z krytykiem - tą lukę wypełnia nam AMP który jest mnożnikiem do ataku. Ogólnie powinniśmy wszędzie gdzie się da wsadzać krytyk, a luki wypełniać AMP'em.

Podsumowując:
Suit, ręce, buty - AMP
- cała reszta CD, Critical Rate

Ale zaraz zaraz.. po co mi Critical Rate i jak go zwiększyć ??

Critical Rate jest to szansa jaką mamy na zadanie krytycznego DMG. Każda klasa na początku posiada 5% owej statystyki, a limit to 50%. Jak zwiększyć critical rate ?

- PODSTAWA KAŻDEGO CRITOWCA TO RING OF LUCK !

Na początku KAŻDY MUSI posiadać 3x rol+1 - da to nam łącznie 30% Critical Rate, a z bazowym 35%. Z podstawowym setem który dostaniemy z questów wyciągniemy min. 42% CR.

W póżniejszym etapie gry dostaniemy questa na ostatniego bossa w eod b1f. Nagrodą jest ring który daje nam 15% CR. Naszym zakupem po zrobionym queście powinien być ring of luck +2 (15% CR) - koszt 35kk-40kk zależnie od servera. Daje to nam łącznie 30% CR z tą różnicą, że teraz nasze pierścienie zajmują dwa miejsca, a nie trzy. Wolną lukę wypełniamy critical ringiem+1 (critical ring+2 to koszt powyżej 100kk) zyskując 10% CD.

Do rzeczy.. set na 100lvl:

osmium great sword+6+ 52% CD / 10% RATE 40% CD dla ubogich (na marsie koszt 20-25kk)
Osmium armorgloves+6+3% hp steal / +4 ataku dla ubogich
osmium armorboots+6+30 max hp steal per hit
osmium armorsuit+6+7% sw amp+50 hp / + 100 hp dla ubogich.
osmium armorhelm+6+20% CD 8% Rate / 20% CD 5% Rate dla ubogich

Do tego:
3x rol+1, 1x critical ring+1, vampiric amulet+3, epaulet of fighter+6, life absorb ring+2 w trudnych sytuacjach oraz bez % hp steal w gloves.

Taki set bez problemu powinien wystarczyć na eod b1f.

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

4. Statystyki

Do 50lvl rozdajemy je pod growth goal. (Przycisk C --> nad statami)

Następnie:

57 int, 111 dex reszta str. Tak aby zmieścić się w osmium armorsuit+7.
Nie wiem jak to się z ma z daikatanami, ale int się raczej nie zmienia, a dex. rozdajemy tak aby zmieścić się w wybranej daikatance.

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

Combo:

Przepraszam, że nie produkowałem się o każdym skillu z osobna, ale każdy WA robi to, co lubi i rozdaje skille jak chce. Kieruje się combem SZamana gdyż jest o wiele wiele bardziej doświadczonym Warrioriem niż ja. Do rzeczy:

Player versus Player

Round Cut(20)>Charge(20)>Completerka(18)>Rising Shot(20)>Impact Stab(20)>Charge(20)>WW(9) - Sam używam i jestem zadowolony

Player versus Moobs:

WW(9)>Completerka(18)>Cascade Break(20)>Sword Cannon(20) lub Rolling Crash(20)

Dobrze jest też czasem użyć Round Cut a to dlatego, że posiada knock back który w extremalnych sytuacjach ratuje nam dupe. Jak już wiecie WA nie posiada stuna przez co round cut jest naszym dobrym przyjacielem. Po RC dobrze jest użyć Completera ze względu na zasięg i obszar rażenia.

Ogólnie u warriora w PvM chodzi o to, aby jak najszybciej zbliżyć się do użycia drugiej wirówki (WW). Zadaje ona tak naprawdę 200% Completera i jest najlepszym skillem ofensywnym warriora, o ile nie najlepszym skillem ofensywnym z całej gry. Przeszukując to forum znajdziecie masę innych comb, po prostu wybierzcie to, które do was najbardziej pasuje.

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

Upgrady:

Każdy szanowany się WA powinien posiadać:

Vitality Mastery (HP) od Novice do Transa
Offensive Sense (attack) od Regulara do Transa
Sixth Sense (def rate) od G.Mastera do Transa
Impact Control (attack) od G.Mastera do Transa
Damage Absorb (def) od G.Mastera do Transa

1 Slot zostaje wolny. Wybór należy do Was:

32 defa vs 513 def rate

Ja wybrałem def rate, 32 def to jest nic.. bez różnicy czy oberwę 1000 czy 970.. wolę uniknąć to, niż o jakieś tam cyferki zniwelować zadawany DMG. Są zwolennicy defa, choć z moich doswiadczeń lepiej jest mieć ten def rate. Sam miałem oby dwa upgrady i muszę stwierdzić, że z 2x def robienie dungów było cięższe. Oczywiście te 32 da jakiś power na PvP ale to jest tylko 1% tej gry. Link do dyskusji o upgrade:

http://cabal-online.org/v...cffc805d#212593

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

Wskazówki

1. Każdy przeciętniak mając 100lvl posiada jakieś 80-100kk. Niektórzy wydają to na set.. inni na broń. Co ja polecam ?? Naszym pierwszym zakupem powinny być upgrady.. załóżmy, że mamy transa.. zakładając, że od rangi A.master nie kupowaliśmy upgrade, to koszt wynosić będzie 60-70kk. Za resztę kupujemy secik. Wybór należy do Was.. albo secik który wyżej wymieniłem, albo Shineguard+6 z hp + butki i łapki vampire. Imo obydwa sety to po prostu crapy ( po prostu syf, innymi słowy NIE perfect craft, a crafting jest to po prostu wytwarzanie przedmiotów) ale są w miare grywalne do 115-120lvl. Bogatsi kupują Shineguard z ampem (5%) ale imo to jest głupota - tak czy siak jest to crap do wymiany, z tą różnicą, że amp jest troszeczkę droższy. Jak już mówiłem.. upgrady - podstawa każdej postaci.

2. Układając combo nie patrzcie na to jaki skille zadają DMG, ale jaki mają DPS. Co to jest DPS ? Po angielsku jest to Damage Per Secound czyli po prostu obrażenia zadawane w ciągu jednej sekundy. Patrzmy na np. skill z A. Mastera. - wg. statystyk zadaje największy DMG, ale zaraz zaraz.. jego użycie trwa prawie 7 sec. W tym czasie wypuścimy 2-3 skille słabsze, ale ogółem zadadzą większy DMG jak 1 skill.

3. Teraz chyba jest najważniejsza sprawa. WA jest postacią przede wszystkim do DMG.. być może kiedyś będziecie mieli dylemat .. 21 ampa vs 220 def (różnica między setem shadowtitanum+6 z ampem, a mithrill+6 z hp). Cabal jest dość nietypową grą.. tu zawsze DMG > Def. Mając taki wybór wybieramy po prostu amp.. sword amp oczywiście

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>


Podsumowanie Warriora

Pewnie każdy nowy chciałby wiedzieć w czym dobra jest jego postać. Do rzeczy:

Warrior jest wg. mnie najbardziej wyróżniającą się klasą w cabalu. Może być idealnym tankiem i równie zadawać największy DMG. Jest bardzo silny na PvP dzięki sporej ilości hp i bardzo silnych skillach. Warrior jest jedyną postacią nie posiadającą stuna, ale za to prawie każdy skill ma Down (czyli przewrócenie) co bardzo pomaga przy expie, choć nie tak efektywnie jak Stun. Ogólnie WA jest jedną z najgorszych postaci do expa SOLO, ale w party wypada bardzo bardzo dobrze. WA jest w sumie od 110lvla nastawiony na grę w party (oczywiście można expić solo, ale mi zawsze lepiej było w party). Jest średni na bossy, posiada wg. mnie najładniejszy skill z gry (Whirwlind - to tylko moje zdanie) oraz jego completer jako jedyny skill z gry obszar rażenia 5 klatek czyli po prostu sieczka xD. I to chyba tyle ;>

<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>

Zakończenie

Dziękuję wszystkim za przeczytanie moich wypocin. Proszę o skargi, pomysły dotyczące poradnika. To na tyle, dziękuję. Aha, poradnik jest dla zielonych jak to z resztą sama nazwa wskazuje więc proszę mi nie pisać dlaczego nie opisałem jakich braceletów etc. używa WA bo to po prostu jest już dla doświadczonych graczy. Aha, nie stworzyłem tego poradnika by być fajnym, po prostu jeżeli byłbym nowym graczem i czytałbym poradnik SZamana 90% byłoby dla mnie niezrozumiałe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.brzydula.pun.pl www.tirup.pun.pl www.thais-strefagier.pun.pl www.cs-wojak.pun.pl www.javaity.pun.pl